Analize Independente

Conform surselor noastre, următorii analişti au urmărit dezvoltarea Fondului Proprietatea, după propria iniţiativă. Lista poate fi incompletă. Fondul Proprietatea nu îşi asumă nicio responsabilitate privind conţinutul sau acurateţea acestor rapoarte.

Data Analist Broker Adresă e-mail
Mai 2018 Daniel Tunkli Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
Martie 2018 Daniel Tunkli  Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
Februarie 2018 Daniel Tunkli  Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
Ianuarie 2018 Daniel Tunkli  Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
Noiembrie 2017 Daniel Tunkli  Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
Septembrie 2017 Daniel Tunkli  Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
August 2017 Daniel Tunkli Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
Mai 2017 Daniel Tunkli Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
Martie 2017 Metin Esendal Renaissance Capital MEsendal@rencap.com
Februarie 2017 Daniel Tunkli Concorde Securities Ltd d.tunkli@con.hu
Februarie 2017 Lucian Albulescu WOOD  &  Company lucian.albulescu@wood.cz
Ianuarie 2017 Metin Esendal Renaissance Capital MEsendal@rencap.com
Decembrie 2016

Mark Ambrose

Mark Mulholland

Jefferies International Ltd.

mambrose@jefferies.com

mjmulhol@jefferies.com

Noiembrie 2016 Ronnie Khreis Intercapital Invest office@intercapital.ro
Noiembrie 2016

Ioana Andrei

Mihai Andrei Anghelescu

Alpha Finance Romania

ioana.andrei@alphabank.ro

manghelescu@alphabank.ro

Octombrie 2016 Metin Esendal Renaissance Capital MEsendal@rencap.com
Martie 2016 Ana-Maria Andrus Ieba Trust ana.andrus@iebatrust.ro
Martie 2016 Tomislav Bajic InterCapital Securities Ltd. tomislav.bajic@intercapital.hr
Martie 2016 Carmen Lipara BRD - GSG carmen.lipara@brd.ro
Februarie 2016 Adriana Marin

Ipopema Securities

marin@ipopema.com
Ianuarie 2016 Alexandru Combei Raiffeisen Bank alexandru.combei@raiffeisen.ro
Decembrie 2015 Myrto Charamis Liberum myrto.charamis@liberum.com
Septembrie 2015 Ioana Tantos
Mihai Andrei Anghelescu
Alpha Finance Romania itantos@alphabank.ro
manghelescu@alphabank.ro
Septembrie 2015 Mark Ambrose Jefferies International Ltd. mambrose@jefferies.com
Iunie 2015 Vlad Pintilie NBG Securities vlad.pintilie@nbgsecurities.com
April 2015

Alexandru Combei

Raiffeisen Capital Investment alexandru.combei@raiffeisen.ro
Martie 2015 Daniela Mandru Swiss Capital daniela.mandru@swisscapital.ro
Ianuarie 2015 Vlad Vasilescu BlueRock Financial Services v.vasilescu@bluerock.ro
Ianuarie 2015 Omair Ansari
David Nangle
Renaissance Capital OAnsari@rencap.com
DNangle@rencap.com
Ianuarie 2015 Sandy Mehta
Vijay Lohia
Value Investment Principals sandy@vipglobalresearch.com
vijay@vipglobalresearch.com
 
Decembrie 2014 Mark Ambrose Jefferies International Ltd. mambrose@jefferies.com
Noiembrie 2014 Alexandru Combei Raiffeisen Bank

alexandru.combei@raiffeisen.ro

Octombrie 2014 Adriana Marin Ipopema Securities marin@ipopema.com
Octombrie 2014 Ioana Tantos
Mihai Andrei Anghelescu
Alpha Finance Romania itantos@alphabank.ro
manghelescu@alphabank.ro
Septembrie 2014 Daniela Mandru Swiss Capital daniela.mandru@swisscapital.ro
Septembrie 2014 Maxim Moldovan SSIF Prime Transaction maxim.moldovan@primet.ro
Mai 2014 Omair Ansari
David Nangle
Renaissance Capital OAnsari@rencap.com
DNangle@rencap.com
 
April 2014 Irina Cretu NBG Securities icretu@nbgsecurities.ro
Martie 2014 Carmen Lipara BRD - GSG carmen.lipara@brd.ro
Martie 2014 Alexandru Combei Raiffeisen Capital Investment alexandru.combei@raiffeisen.ro
Martie 2014 Mihai Caruntu
Marina Spataru
ERSTE Group mihaiiulian.caruntu@bcr.ro
marinaalexandra.spataru@bcr.ro
Martie 2014 Adriana Marin
Adela Hagiu
Cristina Gagea
SSIF Broker adriana.marin@ssifbroker.ro
adela.hagiu@ssifbroker.ro
cristina.gagea@ssifbroker.ro
Ianuarie 2014 Mark Ambrose

Jefferies International Ltd.

mambrose@jefferies.com
Octombrie 2013 Daniela Mandru Swiss Capital daniela.mandru@swisscapital.ro
July 2013

Ovidiu Fer,

Lucian Albulescu

Wood & Company

ovidiu.fer@wood.cz

lucian.albulescu@wood.cz
Mai 2013

Cosmina Ivana

Alpha Finance Romania

civana@alphabank.ro
April 2013

Alexandru Combei

Iuliana Mocanu

Raiffeisen Capital Investment

alexandru.combei@raiffeisen.ro

iuliana-simona.mocanu@raiffeisen.ro

Noiembrie 2012 Irina Cretu NBG Securities icretu@nbgsecurities.ro
Septembrie 2012 Daniela Mandru Swiss Capital

daniela.mandru@swisscapital.ro

Septembrie 2012 Cosmina Ivana Alpha Finance civana@alphabank.ro
Septembrie 2012 Manuela Ogrinja

EFG Eurobank Securities

mogrinja@efgsec.ro
Septembrie 2012 Manuela Ogrinja EFG Eurobank Securities mogrinja@efgsec.ro
August 2012 Irina Cretu

NBG Securities

icretu@nbgsecurities.ro
Iunie 2012

Lucian Albulescu

KBC

lucian.albulescu@kbcsecurities.pl

Iunie 2012 Adriana Marin

UniCredit CAIB Securities

adriana.marin@caib.unicreditgroup.eu
Mai 2012

Cosmina Ivana

Alpha Finance Romania civana@alphabank.ro
April 2012

Alexandru Combei

Iuliana Mocanu

Raiffeisen Capital Investment

alexandru.combei@raiffeisen.ro

iuliana-simona.mocanu@raiffeisen.ro

April 2012 Lucian Albulescu KBC Lucian.Albulescu@kbcsecurities.pl
Martie 2012 Manuela Ogrinja EFG Eurobank Securities mogrinja@efgsec.ro
Martie 2012 Adriana Marin Unicredit CAIB Securities adriana.marin@caib.unicreditgroup.eu
Februarie 2012 Manuela Ogrinja EFG Eurobank Securities mogrinja@efgsec.ro
Februarie 2012 Adriana Marin Unicredit CAIB Securities mogrinja@efgsec.ro
Decembrie 2011 Lucian Albulescu KBC Lucian.Albulescu@kbcsecurities.pl
Octombrie 2011 Carmen Lipara BRD - GSG carmen.lipara@brd.ro
Iunie 2011 Roxana Dascalu Ieba Trust Roxana.dascalu@iebatrust.ro
Februarie 2011 Roxana Dascalu Ieba Trust Roxana.dascalu@iebatrust.ro
Ianuarie 2011 Alexandru Combei Raiffeisen Capital Investment alexandru.combei@raiffeisen.ro
Ianuarie 2011 Mihai Caruntu

Banca Comerciala Romana

mihaiiulian.caruntu@bcr.ro
Ianuarie 2011 Carmen Lipară BRD - GSG carmen.lipara@brd.ro
Ianuarie 2011

Daniela Mândru

Alpha Finance Romania dmandru@alphabank.ro
Ianuarie 2011 Irina Chitu NBG Securities ichitu@nbgsecurities.ro
Ianuarie 2011 Andrei Petrescu

SSIF Prime Transaction SA

andrei.petrescu@primet.ro
Ianuarie 2011

Simona Crutu

Manuela Ogrinja

EFG Eurobank Securities

scrutu@efgsec.ro
Ianuarie 2011 Dragos Darabut Tradeville

dragos.darabut@tradeville.eu

Ianuarie 2011 Andreea Gheorghe Intercapital Invest

andreea.gheorghe@intercapital.ro

Decembrie 2010 Lucian Albulescu KBC lucian.albulescu@kbcsecurities.ro
Septembrie 2010 Ovidiu Fer Wood & Company ovidiu.fer@wood.cz
August 2010 Alexandru Combei Raiffeisen Capital & Investment

alexandru.combei@raiffeisen.ro

August 2010 Florin Ilie ING florin.ilie@ing.ron